ЗДО №26, ”Веселка”, Вінниця
Вінниця, Вінницька область

Звіт проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності

Інформація про проведення 

Тижня знань безпеки життєдіяльності 

в КЗ «ДНЗ №26 ВМР»

з 16.11.2020 року  по 20.11.2020 року

           На виконання наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради №476 від 05.11.2020 року «Про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти», з метою удосконалення організаційної та практичної роботи з питань безпеки дітей, підвищення ефективності проведення роботи по виробленню дій, правил та навичок безпечної поведінки у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та профілактики травматизму серед дітей, виховання свідомого та дбайливого ставлення дітей до власного здоров’я, в КЗ «ДНЗ №26 ВМР» в період з 16.11.2020 року  по 20.11.2020 року був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

            Робота по організації навчання безпеки життєдіяльності спрямувалась у трьох напрямках:

 • робота з дітьми;
 • робота з працівниками ЗДО;
 • робота з батьками вихованців.

           Творчою групою було розроблено план підготовки до проведення «Тижня  знань безпеки життєдіяльності» та план заходів по роботі з дітьми, працівниками  закладу та батьками вихованців. Для успішного і гармонійного засвоєння знань з безпеки життєдіяльності сформували п’ять напрямків роботи:

 • дитина і побут;
 • дитина і вулиця;
 • дитина і гра;
 • дитина і природа;
 • здоров’я дитини.

          Протягом тижневика в закладі дошкільної освіти проводились тематичні заняття, бесіди, розваги, піші переходи до проїжджої частини, консультації для вихователів, помічників вихователів.

           Щоб сформувати у дітей  розуміння цінності власного життя і здоров’я  з дошкільниками було проведено цикл тематичних занять.

В групах раннього віку:

«Ми - матусині помічники», «Як перейти вулицю?», «Мої речі. Догляд за ними», «Водичко, водичко, умий моє личко», «Предмети гігієни. Викупаємо ляльку перед сном».

В молодших групах:

«Домашні помічники. Про небезпеку неправильного користування електроприладами», «Ми – пішоходи», «Чистота - запорука здоров'я. Предмети гігієни», «Водичко, водичко, умий моє личко», «Про професію лікаря, медсестри».

В середніх групах:

«Сам вдома. Безпека у побуті?», «Безпечні та небезпечні вулиці і дороги», «Безпека. Колючі, ріжучі, вибухонебезпечні предмети», «Хто нас лікує? Добрі та злі мікроби», «Мій розпорядок дня. Загартування».

 В старших групах:

«Сам вдома. Незнайомі предмети та речовини», «Правила та безпека дорожнього руху», «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди!», «Завітаємо до фітовітальні. Професія лікаря, медсестри», «Я та моє тіло. Гігієна слуху».

Цикл тематичних бесід:

В групах раннього віку:

«Сірничок маленький, а біда велика», «Машини на нашій вулиці», «З ким можна спілкуватись, а з ким – ні?», «Коли киця сміється, а коли сердиця», «Чистота важлива справа», «Звідки беруться бруднулі», «Що таке здоров’я».

 В молодших групах:

«Користь та небезпека від вогню», «Особиста безпека дитини», «Що корисно, а що шкідливо», «Ознаки хвороби».

В середніх групах:

«Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Як ми граємось на вулиці», «Швидка допомога», «Коли у тварин буває поганий настрій?», «Де живуть вітаміни?», «Що робити, коли на вулиці гроза?».

В старших групах:

«Щоб вогонь не завдавав біди, будь обережним з ним завжди», «Де живе електричний струм?», «Про дорожні знаки», «Небезпека в природі», «Як уникнути неприємностей?», «Як зберегти повітря чистим?».

            Під час проведення занять та бесід вихователі навчали дітей способам регулювання власної поведінки в довкіллі, серед людей, предметів, в умовах стихійних природних явищ.

            В старших групах № 1, 2, 4, 12 було проведено ігровий тренінг «Правила надання першої допомоги», «Служби 101, 102, 103, 104».

З метою формування у дітей елементарних умінь, навичок, поведінки під час небезпеки в дошкільних групах було проведено моделювання ігрових ситуацій: «Колобок на вулицях міста», «Допомога потерпілому», «Незнайко заблукав», «Розкидані цвяхи, кнопки, булавки…»,«Незнайомець пропонує…», «Собака гризе кістку, в чому небезпека».

Музичний керівник Зоря К.М. провела з дітьми молодшого дошкільного віку музичну розвагу «Як котик курчатко повчав», під час якої діти навчилися неухильно дотримуватись безпечної поведінки вдома, на вулиці, в природі, з іншими людьми.

Протягом тижневика з дітьми проводились:

 • цільові прогулянки: «До зупинки пасажирського транспорту», «Перші кроки до природи»;
 • пішохідні переходи: «До найближчої вулиці (спостереження за різними видами транспорту, закріплення правил дорожнього руху)»;
 • сюжетно-рольові ігри «Лялька захворіла», «Лікарня», «Пожежники».

            Призначеною особою з питань ЦЗ вихователем-методистом Романюк Н.А. 17.11.2020 року проведено інструктажі з працівниками закладу з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу, а також консультації:16.11.2020 року «Охорона праці під час проведення прогулянки», 19.11.2020 року «Безпека життєдіяльності дітей на заняттях з фізичного розвитку».        

            Вихователь молодшої групи №17 Савчук В.М. розробила для батьків вихованців поради «Роль гри у вихованні навичок безпечної поведінки з електричними приладами», які розміщені на сайті закладу в розділі Ми і сім’я – Безпека життєдіяльності (http://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26243266/bezpeka-zhittedyalnosti-17-59-09-03-06-2018/).

            Вихователями всіх вікових груп протягом тижневика був проведений онлайн моніторинг знань батьків з питань безпеки життєдіяльності https://docs.google.com/forms/d/1uwzOEDTLJ5fBpVBzfl99E5xj3JItLFGIZX34-Jt6fhQ/edit, який дав змогу зробити висновок, що батьки обізнані в даному питанні і усвідомлено ставляться до проблеми безпеки дошкільників.

            Під час проведення «Тижня знань безпеки життєдіяльності» було оновлено та поповнено інформаційно-довідковий  куточок для та персоналу закладу.  А також вихователі кожної вікової групи зробили добірку художніх творів «Безпека нашого життя», яку надали батькам в групах Viber.

На сайті закладі у розділі Охорона праці та безпека життєдіяльності http://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26243266/fotozvit-provedennya-tizhnya-znan-bezpeki-zhittzhdiyalnosti-16-46-36-25-11-2020/ та у групах Viber батьки мали можливість переглянути  фотозвіт проведеного тижневика.

             Усі заходи, які проходили в рамках тижневика сприяли усвідомленню значення безпеки життєдіяльності дітей, допомогли дітям, їх батькам і співробітникам дошкільного закладу узагальнити свої знання про вміння діяти у надзвичайних ситуаціях  та про значення здоров’я і безпеки в житті людини.

 

 

 

Логін: *

Пароль: *