ЗДО №26, ”Веселка”, Вінниця
Вінниця, Вінницька область

Звіт проведення Місячника ЦЗ

Інформація про проведення

“Місячника Цивільного захисту” в КЗ «ДНЗ №26 ВМР"

з  17.09.2020 р. по 17.10.2020 р.

На підставі наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради №413 від 15.09.2020 року «Про проведення «Місячника Цивільного захисту», з метою роз’яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах та з метою удосконалення організації та практичної роботи з питань безпеки дитини в закладі дошкільної освіти, свідомого та дбайливого ставлення дітей до свого здоров’я, усвідомлення необхідності виявлення навичок дотримання правил поведінки у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, в КЗ «ДНЗ №26 ВМР» було організовано та проведено «Місячник Цивільного захисту» з 17.09.2020 р. по 17.10.2020 р.

Керуючись Законами «Про Пожежну безпеку», «Про правові засади цивільного захисту», «Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» робочою групою було розроблено план заходів по роботі з дітьми, працівниками  закладу та батьками вихованців «Місячника Цивільного захисту» за такими напрямки:

  • Увага! Діти на дорозі! (17.09.-25.09.)
  • Безпека дитини в садку і в родині (28.09.-2.10.)
  • Хай дитина знає кожна жартувати з вогнем не можна (5.10.-9.10.)
  • Здоровим бути здорово! (12.10.-16.10.)

В ході місячника було проведено тематичні заняття, розваги, бесіди, тренінги, консультації, виставки дитячих малюнків.

З працівниками закладу протягом Місячника ЦЗ було проведено заходи з дотриманням обмежувально-карантинних вимог:

  • 21.09.2020 - Проведено роз’яснювальну роботу  з метою пропаганди здорового, активного способу життя та проведення обмежувально-карантинних заходів щодо запобігання виникнення та розповсюдження COVID-19.
  • 5.10.2020 - Лекційне засідання «Порядок дій під час виникнення пожежі у ЗДО».
  • 8.10.2020 - Практичні заняття і навчання з відпрацювання планів евакуації в надзвичайних ситуаціях (http://veselka-vin.dytsadok.org.ua/news/08-46-15-16-10-2020/).
  • 12.10.2020 - Консультація для педагогів «Організація роботи щодо створення в ЗДО безпечного середовища для дітей». https://www.pedrada.com.ua/article/2613-stvorennya-bezpechnih-umov-u-zaklad-doshklno-osvti

          Вихователі усіх вікових груп поповнили тематичні папки з ЦЗ та БЖД демонстраційним матеріалом, пам’ятками, консультаціями для батьків, які висвітлюють дії дорослих та дітей в екстремальних ситуаціях.

         Робота з батьками протягом Місячника ЦЗ проводилась у онлайн режимі через ссилки у Viber групах, інформування на сайті закладу, індивідуальні бесіди.

Індивідуальні бесіди: «Обережно отруйні гриби», «Засоби побутової хімії – джерела небезпеки», «Правила поведінки у надзвичайній ситуації», «Безпека дитини на дорозі», «Особиста безпека дитини», «Безпека дитини в садку і в родині», «Як убезпечити дитину вдома», «Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку», «Безпека дорожнього руху», «Дисципліна дорослих на вулиці – запорука безпеки дитини».

Онлайн-консультації через ссилки у Viber групах батьків: «Безпека дитини в ЗДО та в родині», «Безпека дитини вдома», «Дорога не для забави», «Дитина і дорожній рух», «Як убезпечити дітей вдома», «Безпека у вашому домі», «Безпека дитини – спокій родини», «Безпека дитини на вулиці», «Безпека під час відпочинку», «Основні правила безпеки вдома, «Безпека дітей на дорозі», «Правила поведінки під час пожежі для дорослих та малюків».

Анкетування батьків ЗДО на Googl платформі  : «Безпека життєдіяльності дітей» https://forms.gle/9cZdNMmq2bHvWmPF8

Поради батькам на сайті ЗДО: «Як убезпечити дітей вдома»  http://veselka-vin.dytsadok.org.ua/poradi-batkam-15-04-24-18-09-2019/

Педагоги та батьки ознайомлені з пам'ятками:

«Дії у разі отримання інформації про погрозу вчинення терористичного акту», «УВАГА! Підозрілий предмет», «Як діяти при виявленні підозрілого поштового відправлення», «УВАГА! Оповіщення  населення»

(на сайті закладу http://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26243266/bezpeka-zhittedyalnosti-12-23-40-07-12-2018/).

Пам’ятки про COVID-19 (на сайті закладу http://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26243266/pamyatki-pro-covid-19-18-56-34-08-04-2020/)

       З метою  формування у дітей навиків діяти правильно в надзвичайних ситуаціях, свідомо підходити до питань особистої безпеки, були проведені цикл бесід:

в групах раннього віку: «З незнайомими людьми – обережно будь завжди!», «Ми пасажири», «Сірничок малий, а біда велика», «Вогонь – друг чи ворог»;

в молодших групах: «Небезпечні ситуації, що можуть виникнути при спілкуванні з незнайомцями», «Особиста безпека дитини», «Небезпечні розваги», «Правила безпеки поводження з розеткою та електричними приладами»;

в середніх групах: «Правила поводження з побутовими електроприладами», «Безпека дорожнього руху», «Щоб не сталося біди, вогонь у лісі погаси», «Спеціальний транспорт та його призначення», «Хто такий незнайомець?»;

в старших групах: «Сигнал «Увага всім!», «Безпека дорожнього руху», «З вогнем не жартуй», «Криком вогню не загасиш», «Свої та чужі люди»

та цикл занять:

в групах раннього віку: «Малечі про небезпечні речі»,  «З незнайомими людьми – обережний будь завжди», «Неслухняні сірнички», «Сірники – не іграшка»;

в молодших групах: «Наша безпека в наших руках», «Наш друг світлофор» «З незнайомими людьми – обережним будь завжди»,  «Сірник маленький, а біда велика», «Коли вогонь стає другом, а коли ворогом»;

в середніх групах: «Сам вдома», «Спеціальний транспорт та його призначення» «Небезпечні предмети: гострі предмети, електроприлади», «Світ навколо нас. Вогонь в природному довкіллі»;

в старших групах: «Якщо ти залишився вдома сам», «Коли вогонь стає другом, а коли ворогом»,

«Вогонь – друг, вогонь - ворог»  з використанням елементів ТРВЗ (вихователь старшої групи №1 Архипчук Л.Ф.).

Вихователь старшої групи №4 Швець Л.С. провела з дітьми заняття-тренінг «Дії в надзвичайних ситуаціях».

Вихователь старшої групи №2 Гринчак І.В.провела тренінгове заняття «Сталась пожежа – дій так!»

Вихователь старшої груп №4 Залєвська А.О. цікаво і змістовно провела спортивну розвагу: «Подорож до країни дорожніх знаків».

Моделювання ситуації  «Безпечна поведінка з вогнем», вихователем старшої групи №12 Коваль А.М., навчила дітей безпечному поводженню з вогнем, електроприладами, діям при виникненні пожежі.

Діти середньої групи №8 складали описові розповіді за мнемотаблицею  

«Дітям про пожежну безпеку» (вихователь Гладько Л.О.).

Під час гри-драматизації казки  «Вовк і семеро козенят» вихованці старшої групи №12 розуміли важливість дотримання елементарних правил безпеки вдома (вихователь Русин А.М.).

            На заняттях вихователями використовувались дидактичні ігри «Що змінилося», «Види транспорту», «Яка машина», «Підбери парні картинки», «Світлофор», «На дорозі, у небі, на морі», «Стихійне лихо», «Лялька захворіла», «Оціни вчинок», «Їстівні та отруйні гриби», «Корисне-шкідливе» та інші.

В ході Місячника ЦЗ вихователями було проведено сюжетно–рольові ігри: «Дорожній рух»,   «Надай першу допомогу», «Пожежники», «Лікарня».       Вихователями поповнено картотеку дидактичних ігор “Безпека дитини”.

Для закріплення знань дітей з безпеки життєдіяльності було проведено і оформлено виставки дитячих робіт «Життя в безпеці, безпека у житті»,  «Хай дитина знає кожна – жартувати з вогнем не можна» (http://veselka-vin.dytsadok.org.ua/news/17-40-16-15-10-2020/).

Батьки мали змогу переглянути фото звіт проведених заходів на сайті ЗДО: http://veselka-vin.dytsadok.org.ua/news/18-05-46-03-10-2020/,

http://veselka-vin.dytsadok.org.ua/news/08-41-28-16-10-2020/,

http://veselka-vin.dytsadok.org.ua/news/08-46-15-16-10-2020/.

Протягом Місячника ЦЗ завідувачем Короленко Ю.І., заступником завідувача з господарства Бас Н.Л., вихователем - методистом Романюк Н.А. , здійснено перевірку стану засобів пожежогасіння, евакуаційних виходів.

Усі заходи, які були проведені в ході місячника сприяли усвідомленню значення безпеки життєдіяльності дітей та дорослих, допомогли дітям та їх батькам, усім працівникам ЗДО узагальнити свої знання про правила поводження в надзвичайних ситуаціях, дбайливого ставлення до свого здоров'я.

 

 

 

Логін: *

Пароль: *